ELSA spol. s r.o.

Jana Masaryka 26, 586 01 Jihlava, tel.: 567 300 932, e-mail: info@elsa-cz.cz


Ovládací modul výtahu

V naší elektrodílně vznikl nový pomocný obvod plnící funkci časového zpoždění. Lze použít pro zpoždění reakce stykačů, odpodnutí nebo naskočení ventilů u hydraulických výtahů a mnoho dalších funkcí.

 

 

 

HLUČNÝ VÝTAH? TO JE MINULOST!

Vstaďte na naše tichá a úsporná řešení

Provoz výtahového motoru bez stykačů.

 

Výtahový rozvaděč obsahuje pouze stykače pro přepínání napájení: síť – UPS a brzdové stykače, které je možné také nahradit bezkontaktní brzdovou jednotkou. Toto umožňuje námi používaný speciální frekvenční měnič (dále FM). FM umožňuje zkratování vinutí motoru i v případě výpadku el. energie. Bezpečnost provozu je zajištěna pomocí vstupů v souladu s DIN EN 61800-5-2. Úroveň bezpečnosti je tedy vyšší než vyžaduje EN 81. Měnič je v provedení vhodném pro montáž do šachty, přímo u stroje. Ve spojení se stroji ZETATOP s certifikovaným monitorováním brzd splňuje podmínky EN 81-A3 proti neúmyslnému pohybu kabiny. Největší výhodou řešení je úspora el. energie a velmi tichý výtahový rozváděč - bez stykačů. 

Tímto provedením tedy získáte:

- snížení nákladů (odpadají 4 pólové stykače)

- žádná spínací hlučnost

- nižší spotřeba

- méně částí s mechanickým opotřebením

- méně elektroinstalace

- žádné riziko EMC rušení

 

 

Modul PZO - přemostění zabezpečovacího obvodu dveří

a modul AKV – aretace koncového vypínače .

 

Modul přemostění – PZO

slouží k přemostění zabezpečovacího obvodu dveří v dveřním pásmu. U hydraulických výtahů toto přemostění umožní dorovnávat výtah při otevřených dveřích a u trakčních výtahů umožní otvírání dveří už před příjezdem do stanice.Tato funkce zrychlí provoz výtahu.

Elektrická aretace koncového vypínače AKV:

V případě i krátkodobého rozpojení koncového vypínače rozpojí kontakty relé zapojené mezi výstupními svorkami NO-C. Tento stav je signalizován svitem červené LED. Uvedení do původního stavu lze provést krátkým stiskem tlačítka na modulu AKV nebo krátkým vypnutím napájení zabezpečovacího obvodu. Modul je určen pro zabezpečovací obvod 48V AC/DC.

 

Modul AKV a modul PZO nabízíme v provedení, kdy je každý modul samostatný nebo v provedení, kdy jsou oba moduly na jednom plošném spoji.

 

 

 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies